Tańczę dla zdrowia

29 IV obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca, święto które zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. I dla uczczenia tego wydarzenia Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków przystąpiła do akcji Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty „Tańczę dla zdrowia”. Koordynatorem akcji w szkole była pani Kinga Bednarz, wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 0 oraz uczniowie klasy I przygotowani przez panią Renatę Drogosz i uczniowie klasy II, III przygotowani przez panią Monikę Mieszalską. Ale niebywałą atrakcją były występy zaproszonej do szkoły Kapeli Stąporkowskiej, która wraz z zespołem Mokrzaneczek porwała do tańca dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Hala sportowa zamieniła się w parkiet taneczny, a kroki oberka, kujawiaka, mazura zaprowadziły wszystkich do doskonalej zabawy, dały dużo radości i pozytywnej energii.