Z wizytą u kóz

Z wizytą u kóz…
12. 04. 2024r.uczniowie klasy II PSP im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej wraz z wychowawczynią panią Moniką Mieszalską, odwiedzili pobliskie gospodarstwo państwa Wierzbowskich, w którym hoduje się kozy. Poznali zwierzęta o imionach: George, Burek, Maks, Bianka, Tina, Bruno, Bella, Kola. Gospodyni ,pani Monika Wierzbowska, opowiadała uczniom na czym polega hodowla kóz. Uczniowie dowiedzieli się ,że kozie mleko jest bogate w witaminy z grupy B oraz mikro – i makroelementy, może być spożywane przez osoby z alergią na białka mleka krowiego, jest bardziej kaloryczne niż mleko krowie, zawiera też więcej tłuszczu i białka. Uczestnicy wycieczki chętnie spędzili czas z młodymi koźlątkami. Dziękujemy za gościnę.